Instagram

Vánoční soutěž


Zdravím všechny knižní nadšence,
čas vánoční se blíží, a protože jsem tak trochu zazdila podzimní soutěž, rozhodla jsem se přejít rovnou na tu vánoční.
Za okny fouká studený vítr, v pokojích hoří první adventní svíčka a svět se noří do tmy. Opravdu ideální doba na čaj, kávu, teplý svetr, deku, nějakou dobrou knihu a SOUTĚŽ! Vánoce sice nejsou pouze o dárcích, ale není špatný pocit někoho potěšit a obdarovat. A právě za tímto účelem vznikla tato soutěž.

O co budeme soutěžit?
 1. Kniha Shannarův meč - Terry Brooks
 2. Knihomolské zápisníky
 3. Záložky
 4. Knihomolské i neknihomolské drobnosti
Pravidla soutěže:
• Soutěž trvá od 27.11. - 8. 12. 2016
• Každý se může zúčastnit pouze jednou, duplicitní komentáře mažu
• Zúčastnit se mohou lidé jak s českou, tak slovenskou doručovací adresou
• Výherce bude po skončení soutěže vylosován, kontaktován a bude mít 72 hodin na odpověď
• Odpovědět na všechny soutěžní otázky do komentářů

Soutěžní úkoly:
Protože je soutěž vánoční, rozhodla jsem se tomu uzpůsobit i otázky, které budou vánočně zaměřené. Kromě povinných otázek se můžete pustit i do nepovinných úkolů, které mě dozajista potěší. 

Povinné otázky:
1) Jméno
2) E-mail (kde tě v případě výhry budu kontaktovat)
3) S jakou knižní postavou bys pekl/a vánoční cukroví a proč?
4) Kterého autora bys pozval/a na štědrovečerní večeři a proč?
5) Jaký dárek bys koupil/a své nejméně oblíbené postavě a proč?
6) Jakou knihu bys četl/a nejraději na Vánoce a proč?

Nepovinné úkoly: 
1) Být Pravidelným čtenářem blogu (+ 1 vstup)
2) Sledovat blog přes FB stránku (+ 1 vstup)

Doufám, že se vás zúčastní co nejvíce a velice se těším na vaše originální odpovědi. A nezapomeňte, že představivosti se meze nekladou :).

18 komentářů:

 1. 1.Žofia
  2.Embry2112@gmail.com
  3.Dobby, bola by to zábava a škriatkovia vedia úžasne variť.
  4.J.R. R. Tolkiena nakoľko jeho tvorbu zbožňujem a mám naňho kopu otázok, na ktoré by mi mohol odpovedať.
  5.Prečo by som niekomu koho neznášam dávala darček? A ani nemám vyložene neobľúbenú postavu.
  6. Strávila by som ich po boku Bilba a dobrodružnou cestou k Ereboru. Takže rozhodne Hobbit, pretože tú knihu mám skrátka rada :).

  OdpovědětVymazat
 2. 1) Nikolaoss
  2) nikolaoss.trojtecka@seznam.cz
  3) cukroví nepeču a ani se do toho pouštět nechci, takže potřebuji postavu, která upeče sama a ještě bude šťastná, že se jí nebudu motat pod nohy, bohužel žádnou takovou neznám, takže mi nezbývá než požádat kmotřičku vílu, ať mi nějaké vyčaruje
  4) obávám se, že žádného, štědrovečerní večeře je rodinná záležitost a v rodině bohužel žádného spisovatele nemáme, pokud bych si ale musela vybrat, tak asi Jilly Cooperovou, protože je to autorka mojí nejoblíbenější série a taky sympatická paní, třeba by uměla napéct i to cukroví
  5) ať přemýšlím jak přemýšlím, nemůžu přijít na to, kdo je moje nejméně oblíbená postava, ale až na to přijdu, pořídím jí na vánoce něco, co ji potěší, nejlépe nějakou knihu, ve které se bude moci stát oblíbenou postavou :)
  6) letos bych nejraději četla současné převyprávění nějaké pohádky, protože pohádky k vánocům patří - a taky je budu číst.
  Hezké vánoce a díky za soutěž :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj,
  supr kreativní soutěž! Děkuji! To se mi moc líbí. O knihu jsem už jednou soutěžila u nakladatelství, nevydařilo se. Tak možná teď na mě padne trocha toho štěstí. A pokud ne, asi mi není souzená. XD A budu si ji muset koupit. :o))

  1) Chensie Ips
  2) Chensie@centrum.cz
  3) S Fritzem, majordomem v sídle Bratrstva černé dýky, jelikož je to vážně učiněný poklad. Stařík, který je opravu všestranný a vím, že jakmile bych pekla s ním, bylo by to absolutně nejlepší pečivo, co se mi kdy povedlo. :o))
  4) J. R. Ward, protože miluji její sérii Bratrstvo černé dýky a klidně si ji vezmu za ženu, pokud by chtěla mou nehynoucí lásku k Bratrstvu v nějaké hmatatelné formě, i když jsem na kluky. :o))
  5) Jaký dárek bych koupila své nejméně oblíbené postavě? Pistol, aby si prostřelila mozek.
  6) Na Vánoce bych si přečetla nejraději Nedej se, protože ta kniha mě strašně moc láká a fakt toužím přečíst si ji. Možná ji objevím pod stromečkem. :o)

  Sleduju tě na fb jako Chensie Chester Ips a na blogu jako Chensie Ips Svět mezi řádky

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za super soutěž ! :-)
  1) Pinky v Knihách
  2) blaufik@seznam.cz
  3) asi s Harry Potterem, kdyby byl tak hodný a rovnou mi ho vyčaroval, vůbec bych se nezlobila, rovnou bysme se spolu mohli vrhnout i na Vánoční úklid :-D
  4) asi Stephena Kinga, jelikož je jedním z mých oblíbených autorů, myslím, že by to byla nezapomenutelná plná spousty mrazivých příběhů :-)
  5) asi bych jí kreativně darovala hovno /http://www.darujhovno.cz/
  6) pro navození té správné Vánoční atmosféry bych ráda sáhla po Vánoční koledě od Charlese Dickense, jelikož je má oblíbená a myslím, že k Vánocům tak nějak patří :-)

  Na blogu sleduji jako Pinky v Knihách
  Na fb sleduji jako Jana Vavrečková

  Přeju pěkný zbytek neděle :-)

  OdpovědětVymazat
 5. 1. Lory Humble
  2. loryhumble@gmail.com
  3. Nejspíš s Haltem, Willem nebo Gilanem z HU. A proč? To je jednoduché, hraničáři si přece hrozně potrpí na dobré jídlo, takže i pečení by jim určitě šlo!
  4. Sarah J. Maas nebo Johna Flanagana. Oba dva tyhle spisovatele zbožňuju a myslím, že celý večer, ba dokonce celou noc by se rozhovor netrhl.
  5. Nejspíš by to byla America ze Selekce, ale co by to mělo být za dárek... asi nějaké zrcadlo, které by svému majiteli názorně ukázalo všechny věci, které na něm okolí štve.
  6. Já na tohle vesměs nedám, je mi celkem jedno, v jakém ročním obdobé čtu jakou knihu. Ale nejspíš by bylo fajn si po čase opět zopakovat zmiňovaného Hraničářova učně, je to taková pohoda a návrat do "dětských" let :)
  Přes pravidelné čtenáře sleduji jako Lory Humble.

  OdpovědětVymazat
 6. 1) Michaela Rubášová
  2) kniznidenicek.blog@gmail.com
  3) Nedávno jsem propadla Skleněnému trůnu a dost živě si svoje pečení dokážu představit s Chaolem (velitel stráží) :-D
  4) Jo Nesbo - protože je to prostě borec, neskutečně inteligentní a všestranný chlap. Podle mě, prostě není lepšího spisovatele. A ještě by mi k tomu mohl zahrát s kapelou :-)
  5) Právě jsem dočetla knihu V mlze, asi bych hlavní hrdince koupila video kameru, aby se mohla natočit a pak se na sebe podívat! Štvala mi neskutečně, možná by jí to došlo.
  6) Nikdy jsem nečetla Na větrné hůrce, ale už dlouho si to přeji zkusit právě o Vánocích. Jen mi to nedopřává čas...

  děkuji za soutěž :-) Sleduji ;-)
  Míša - Knižní deníček

  OdpovědětVymazat
 7. 1. Casion
  2. casionangelova@gmail.com
  3. S Jenny z Hraničiarovho učňa, pretože je veľmi milá a navyše skvelá kuchárka, tak by som sa nebála, že niečo pokazím a o to viac by som si to užila :-)
  4. Rowlingovú, je pre mňa spisovateľkou number 1, veľmi ju obdivujem a rada by sa s ňou stretla.
  5. Umbridgeovej by som darovala jednosmerný lístok do Azkabanu :D
  6. Pravdepodobne nejakú z mojich obľúbených takže nejakú časť Harryho, Narnie, možno Odkaz dračích jazdcov :-)

  Na FB sledujem ako Janka Casion Kolenová

  OdpovědětVymazat
 8. 1) Tyrkysová knihovnička
  2) tyrkysova.knihovnicka@gmail.com
  3) Stařenka Oggová - byla by to velká švanda a strávníci by si s námi za chvíli zpívali díky "kapku brandy tam dáme" také :-)
  4) Terry Pratchett, i když už to nejde, už jen jako poděkování za hodiny zábavy...
  5) Zde mám problém, asi nemám žádnou postavu, kterou bych vyloženě považovala za neoblíbenou. Mám oblíbené a ty ostatní, co dokreslují příběh :-D
  6) Tradičně čtu Harryho Pottera :-)

  Nepovinné úkoly:
  1) Blog - Tyrkysová knihovnička

  OdpovědětVymazat
 9. 1.Petra
  2.Kofilafidorka2@seznam.cz
  3.Lara Jean -(všem klukům, které jsem milovala) Protože jsem si všimla, ze nějak ráda peče (tak jako já) :)
  4.Veronica Roth - Baví mě její knihy Divergence a chtěla bych se jí zeptat na spooooustu otázek :D
  5. Postava - Pátá vlna - Grace -Asi nějaký samospouštěcí bombu, která by se aktivovala jen tehdy , až se jí dotkne sama Grace :D aby si uvědomila, jak me štve!
  6.Elitu (druhý díl série Selekce) protože mi tenhle díl chybí (ano, mám už třetí ale ten je mi bez druhého k ničemu :D) a selekci sem si zamilovala od první stránky ❤❤❤❤❤❤

  OdpovědětVymazat
 10. 1) Blančitos
  2) blancitos91@gmail.com
  3) S anime postavou, která se jmenuje Rin Okumura. Ten kluk prostě výborně peče i vaří. :D :D
  4) Asi bych si pozvala autorku Naslouchače, čili Petru Stehlíkovou, na kterou bych měla neskutečně mnoho otázek, které by se týkaly právě fantasy série Naslouchač. :)
  5) Fusekle, neboť je to až přízemně praktický dárek. :)
  6) Nejspíš bych si chtěla konečně přečíst Vánoční koledu od Charlese Dickense a zjistit tak, proč ji hromada lidí považuje za vánoční klasiku. :)

  OdpovědětVymazat
 11. 1) Anna
  2) life-in-words@seznam.cz
  3) S paní Weasly, protože bych se od ni mohla hodně naučit
  4) Určitě Boha, který je vlastně autorem Bible. Vždyť právě kvůli narození jeho Syna máme Vánoce a myslím, že po tomto setkání, bych rozhodně změnila svůj život k lepšímu.
  5) Bertíkovy fazolky z HP-byla by to sladká pomsta, vždyť já přeci nemůžu za to, že jako první snědl ty s příchutí zvratků :p
  6) Vánoční koledu, protože vypráví o takovém malém vánočním zázraku, a tu knihu mám moc ráda a je první která mě vždycky napadne, když se řeknou Vánoce

  OdpovědětVymazat
 12. 1) ChristenChri
  2) christenchris@seznam.cz
  3) Těch postav by tady bylo.. :D Ale dobře pokud si mám vybrat pouze jednu postavu tak by to byl určitě Legolas ze Zeleného Hvozdu, protože je mou nejoblíbenější postavu, a protože mě k němu něco táhne co nedokážu vysvětlit.. ;))
  4) Ehm, vzhledem k tomu, že jsi nenapsala, že ten autor musí žít tak určitě J.R.R. Tolkiena, protože je to můj oblíbený autor, díky kterému jsem začala číst fantasy a jsem za to opravdu vděčná, protože ve fantasii je kouzlo, a protože mám spousty otázek ohledně Středozemě a jediný, kdo by mi na ně mohl smyslně odpovědět je samotný Tolkien.. ;))
  5) Upřimně tohle je opravdu těžká otázka, ale kdyby to bylo možné přála bych si vrátit se v čase po boku Saurona a ukázat mu, jak skončí on i jeho armády skřetů, ne proto, aby se z toho poučil, ale aby viděl, že přesto všechno jeho snaha byla zbytečná, a že temnota nemůže zvítězit nad zlem, a takový dárek bych mu dala, abych mu dala dost najevo, že ho nemám ráda.. ;))
  6) Je to zrovna kniha o kterou se soutěží "Shannarův meč", protože jak už jsi zmiňovala je to něco na způsob "Pána prstenů" a já bych si tu knihu hrozně ráda přečetla, abych mohla zjistit na kolik se kniha podobá.. ;))

  1) Vystupuji pod přezdívkou ChristenChris
  2) Na FB stránce jsem jako Romana Morávková

  PS. Když jsem viděla jakou už máš účast ta jsem neodolala a řekla si, že to zkusím taky.. ;))

  OdpovědětVymazat
 13. 1) Sabina Meissnerová
  2) sabca.0207@centrum.cz
  3) Ráda bych pekla s dračicí Safirou z Odkazu dračích jezdců. Stačil by malý plamínek a bylo by upečeno :D
  4) George R. R. Martina. Sice máme Ježíška a on vypadá jako Santa Klaus, ale když se na něho podívám vidím Vánoce. :D A hrozně ho obdivuji a mám na něho tolik otázek!
  5) Asi nemám vyloženě nějakou neoblíbenou postavu. Ale kdo mě nejvíce štval byla Bella ze Stmívání. A darovala bych jí nějaký lektvar, po čem by nebyla tak naivní a aspoň trochu odhodlaná.
  6) Letos bych se chtěla pustit do Vánoční koledy. Je to klasika, která se prostě na Vánoce hodí. A Dickense mám moc ráda. Ale stejně si myslím, že jakmile dostanu na Štědrý den Harryho Pottera, tak mě od něho nikdo nedostane :D

  Nepovinné:
  Na blogu i FB sleduji jako Sabina Meissnerová

  OdpovědětVymazat
 14. Moc krásná soutěž, nicméně kniha není tak úplně pro mě, proto si dovolím jen nesoutěžní komentář :)
  Všechny otázky jsou super originální, moc se mi líbí, jak jsi soutěž pojala, odpovím pouze na poslední: kniha, kterou bych chtěla číst o Vánocích, jako přesně 24. je rozhodně Medvídek Pú, lepší chvíle pro čtení oblíbeného příběhu z dětství prostě neexistuje :)
  Zároveň jsem tě chtěla upozornit, že i u mě na blogu běží soutěž, tak kdybys měla zájem se podívat, tady je odkaz:
  http://hankathebookworm.blogspot.cz/2016/11/knihy-meho-srdce-4-romantiky-soutez.html
  Měj se krásně a všem soutěžícím držím palce :)

  OdpovědětVymazat
 15. 1) Kateřina Horylová
  2) katka.horylova@seznam.cz
  3) Asi s Hermionou, protože by všechnu práci udělala za mě a ještě bych se dozvěděla spoustu nových informací :D
  4) George R. R. Martina a proč? Protože chci vědět úplně všechno, co se týká Her o trůny. A obzvláště ohledně Johna Snowa!
  5) Voldemortovi bych koupila gumový nos, abych ho naštvala :D :D
  6) Určitě nějakou knihu s vánoční tématikou. Teď mě napadá třeba kniha "Sněží, sněží" :)

  Nepovinné úkoly: 
  1) sleduji jako Kateřina Horylová
  2) sleduji jako Kačíí Horylová

  OdpovědětVymazat
 16. 1. Lucie Procházková
  2. prochalucka@seznam.cz
  3. S Americou. Je to moc fajn a milá postava. Hodně bych toho od ní naučila. Líbilo se mi, že ničím neplýtvá a všeho si váží, pomáhá druhým a snaží se pomáhat svojí rodině a k přátelům.
  4. Aprilynne Pikeovou. Moc se mi líbí její série Křídla, motiv, nadpřirození bytosti, vůbec ten samotný nápad.
  5. Voldemort z Harryho Pottera. Koupila bych mu nějakou masku aby v zrcadle viděl alespon nějaký obličej :D. Ale asi bych ho tím naštvala :D.
  6.Dárek z Pravé lásky. Moc se mi líbí ty povídky, jsou takové hodně oddychové což patří k Vánocům. A ještě je všechny nemam přečtené, takže doufám, že se kním tyto Vánoce dostanu. Maji tu pravou vánoční atmosféru.

  Nepovinné úkoly:
  1, Lucie Procházková
  2, Lucie Procházková

  OdpovědětVymazat
 17. jee, soutez ♥ díky moc za ni :-)

  Povinné otázky:
  1) Lucy Lillianne
  2) luculi@seznam.cz
  3) S Hermionou. Má ráda knihy a třeba bychom u toho hezky pokecaly :-)
  4) Dost těžké. Asi bych pozvala někoho, od koho jeho knihy miluji nejvíc. A protože obvykle říkám, že mojí srdcovkou je Harry, tak nejspíš JKR.
  5) Hm, pár takových, které s duše nesnáším opravdu je. Obvykle mi záporné postavy nevadí, mají svůj účel. Ale v některých knihách jsou případy, kdy bych takovou postavu nejraději viděla bez hlavy... Takže určitě něco, co nemají rádi, ať si to také užijí :-D
  6) Zase těžké. Já obvykle v tomhle období nečtu něco výjimečného nebo tematického. Ale asi by se mi líbila nějaká kniha s příběhem ze života a hezkým koncem...

  Nepovinné úkoly:
  1) Lucy Lillianne
  2) Luciina zašívárna

  OdpovědětVymazat
 18. 1) Azzie
  2) clarushkablack@seznam.cz
  3) S Melindou z Mluv - máme toho hodně společného a bylo by určitě super s ní takhle strávit čas :)
  4) Stephena Kinga. Protože s ním by byla určitě velice zajímavá konverzace! :D
  5) Buď nic - konec konců, na co dávat dárek nenáviděné postavě - anebo něco, co tu postavu snad mohlo přimět se chovat líp :D Ideálně nějakou životní lekci, poučení xD
  6) Velkého Gatsbyho, je to taková moje tradice :) Tenhle rok ho budu určitě číst znovu ♥

  Nepovinné: V pravidelných čtenářích jako Azreel Black, na Facebooku Clara Enit Vávrová :)

  OdpovědětVymazat
Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.